Aktuality

Česká zbrojovka, a.s. rozšiřuje DNC řešení CAMO

Česká zbrojovka, a.s. Uherský Brod nasazuje systém DNC CAMO na další výrobní dílnu.
7. 3. 2014
více

Kontakt

  • +420 577 343 688
  • info@camo.cz

Technické řešení

Při realizaci DNC sítě umísťujeme na kryt stroje řídící DNC komunikační jednotku s převodníkem datového rozhraní stroje (RS232), která obsahuje displej, klávesnici a A/D převodník. Umísťuje se na krytu stroje v blízkosti komunikačního rozhraní RS232 (LAN) nebo na krytu řídícího terminálu. Je napájena externím napájecím zdrojem.

V případě realizace bezdrátové DNC sítě používáme WiFi technologii v přenosovém pásmu 5GHz. Vysílací AP jednotky se sektorovou anténou umísťujeme tak, aby bylo vykryto radiové spektrum výrobního provozu ve výšce nad instalovanou technologií. Jednotky AP zajišťují komunikaci s přijímacími jednotkami, které umísťujeme na jednotlivých CNC strojích tak, aby bylo dosaženo nejkvalitnějšího radiového příjmu.

Server DNC sítě osazujeme síťovým adaptérem pro připojení do vnitřní datové sítě a síťovým adaptérem do DNC sítě. Tím je dosaženo HW oddělení obou sítí.

Na DNC serveru nainstalujeme programové vybavení CNCProg, které obsahuje čtyři aplikace:
- komunikační server - slouží pro zabezpečení komunikace (WiFi, LAN),
- IPC server – slouží pro předávání dat mezi aplikacemi,
- zpracovatelský server pro zpracování požadavků na datové úložiště – slouží pro řízení evidenční části databázového systému,
- CNCEvid – slouží pro klientskou správu databáze.

Na počítači pracovníka technologie bude instalována klientská aplikace CNCEvid, která umožní spravovat, prohlížet, nahrávat a editovat technologické programy uložené v datovém úložišti.

Pro realizaci datového úložiště se využije MS SQL server, na kterém bude instalována databáze DNC systému. Její zálohování bude probíhat na základě dohodnutých pravidel. V případě použití NFS serveru bude na stávajícím souborovém, nebo aplikačním serveru vytvořena potřebná datová struktura pro možnost zápisu distribuovaných programů pomocí speciálního komunikačního protokolu.

Při pořizování DNC systému je nutné mít na zřeteli také zkušenosti výrobce pro zaručení spolehlivosti a kvalitní podpory. Společnost CAMO byla založena v roce 1991 a v oblasti DNC sítí patří mezi nejzkušenější výrobce a dodavatele. Počet strojů, které jsme již připojili do našeho DNC systému, se blíží k sumě 1.000 strojů.
Například jen v České zbrojovce Uherský Brod je do našeho systému připojeno již cca 100 strojů.

Za dlouhou dobu, kdy DNC sítě realizujeme, jsme se setkali v podstatě se všemi řídícími systémy CNC strojů, které se u nás nachází (Siemens, Heidenhein, Fanuc, Mazak, Fagor .....).